W ubiegłym roku szkolnym uczniowie wielu szkół z całego województwa lubuskiego, w tym i naszej, wysłali swoje opowiadania na Lubuski Konkurs Literacki organizowany przez Uniwersytet Zielonogórski. Tematyka opowiadań to: Zbrodnia i zagadka kryminalna w fantastycznych światach.Termin nadsyłania prac był wyznaczony do 10 kwietnia 2017 r. Napłynęło 513 tekstów.
Trzy uczennice Gimnazjum nr 9 znalazły się w gronie laureatów. Są to Zofia Regulska, Julia Guzikowska z kl. 3a i Roksana Różańska z kl. 2a.
W związku z tym, 18 września 2017 r., uczennice wraz z panią Elżbietą Maszkowską udały się do Zielonej Góry na rozdanie nagród w Instytucie Filologii Polskiej.
Gmach Instytut Filologii Polskiej był ogromny, więc na początku uczennice postanowiły zbadać jego topografię. Budynek prezentował się bardzo ładnie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Na ścianach i tablicach korkowych wisiało dużo plakatów i ogłoszeń na wszelakie tematy. Jedną ze ścian na korytarzu zdobiła kolorowa mozaika. Tuż przy niej stał stolik z plakietkami dla wszystkich uczestników i opiekunów.
Zanim zebrani w auli laureaci odebrali nagrody w postaci książek z napisanymi przez siebie opowiadaniami, spędzili czas na warsztatach pt. Kompozycja opowiadania, które przeprowadzone były przez panią doktor Katarzynę Grabias – Banaszewską.
Każda grupa wiekowa brała udział w warsztatach na różne tematy, ale wszystkie miały na celu pomóc młodym adeptom sztuki lepiej pisać. Prowadzący byli doświadczeni i niezwykle mili. Myślę, że każdy powinien mieć szansę, by pojawić się na takich zajęciach. Z pewnością wykorzystamy usłyszane porady.
Na poczęstunek też nie można było narzekać - każdy znalazł to, co lubi, a co najważniejsze, wszystko było smaczne.
Aktualności
Lubuski Konkurs Literacki
Nauka bez oGraniCZeń
Dnia 25 września 2017 grupa uczniów z klasy II E uczestniczyła w projekcie "Nauka bez oGraniczeń - wspólne zajęcia laboratoryjne dla uczniów z Polski i Niemiec" GRANZENLOSES lernen - "Gemeinsame Laborveranstaltungen fur Schuler - innen aus Deutschland und Polen".
Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie Lubuska Sieć Innowacyjności wspólnie z Evangelisches Johanniter - Gymnasium Wriezen.
Wyjątkowość przedsięwzięcia polega na połączeniu praktycznej nauki chemii, kosmetologii, robotyki, poprzez zajęcia laboratoryjne realizowane w Klubie Młodego Wynalazcy w Stanowicach we współpracy polskiej i niemieckiej młodzieży. Doświadczenia w laboratoriach młodzież przeprowadzała w polsko - niemieckich parach, co pozwalało oprócz praktycznego zdobywania wiedzy uczyć się wzajemnej komunikacji.
Projekt współfinansowany jest z Funduszu Małych Projektów ( FMP) w Euroregionie PROEUROPA VIADRINA dla programu współpracy NTRRRG V A Brandenburgia - Polska 2014-2020 w ramach Europejskiej Współpracy Terytorialnej.
Mamy nadzieję, że współpraca ze Stowarzyszeniem rozwinie się, a zajęcia wejdą na stałe do programu nauki w Szkole Podstawowej nr 2.
Wizyta w Herford
Herford, 22 września 2017, piątek, 9:30.
Nadszedł czas na nasze prezentacje zdjęć i filmów na temat: ,,Interesujące miejsca w Herford i okolicy". Wprawdzie Heide Park to nie najbliższa okolica, ale nie sposób zapomnieć o szalonych atrakcjach!
Praca nad projektami trwała od wtorku do czwartku.
A przygoda zaczęła się 18 września 2017 roku, w poniedziałek, o godzinie 7:30. Czekała nas długa podróż do zaprzyjaźnionej młodzieży ze szkoły w Herford. Nie spodziewaliśmy się, jak dłuuuga. Staliśmy w korku prawie dwie godziny, a dzieliło nas tylko 240 km od celu. Wreszcie koniec jazdy- godzina 19:00. Upragniona kolacja- pizza!
19 września 2017, wtorek, godzina 8:30
Idziemy w miasto, grupami, by zacząć prace nad projektem. Trzy godziny wytchnienia w skansenie, w Detmold, gdzie podziwialiśmy wielki wodny młyn i budowle z drewnianych balii. W zagrodzie spożywała posiłek rodzina świnek.
20 września 2017, środa, 10:00-14:00
Szaleństwo w Heide Park dla amatorów sportów ekstremalnych, aczkolwiek niektórzy wybrali relaksujący spływ kajakiem bądź lazy podróż tratwą.
21 września 2017, czwartek, 8:30- 13:00
Kontynuacja prac nad projektem. Prezentowanie efektów nastąpi w piątek. Po południu podziwialiśmy uroki Bielefeld, gdzie mieszka pani Nadia- opiekunka niemieckiej młodzieży. W tym miasteczku współczesna architektura wspaniale komponuje się z daleką przeszłością.
22 września 2017, piątek, 11:00
Powrót do domu, without traffic jams, na szczęście!
Opiekę nad młodzieżą sprawowali: ze strony niemieckiej - pani Nadia Nori i pan Ralf Kinas , ze strony polskiej - pani Monika Makowska- Wiącek, pani Lucyna Kwietniewska, autorki tego newsa.
DIAGNOZA z JĘZYKA OBCEGO
DIAGNOZA z HISTORII
BohaterON – włącz historię!
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w II edycji kampanii BohaterON – włącz historię! Jest to ogólnopolski projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz edukowanie społeczeństwa, ukazując nie tylko tło historyczne Powstania Warszawskiego, ale także sukcesy, dramaty i emocje osób żyjących w tych trudnych czasach. Z jednej strony jest to promocja patriotycznych postaw oraz uświadamianie tożsamości narodowej, z drugiej – hołd złożony Wszystkim, którzy walczyli o wolność stolicy i naszego kraju.
27 września 2017 roku, w 78 rocznicę utworzenia Szarych Szeregów, uczniowie naszej szkoły będą pisać kartki z życzeniami kartki dla Powstańców, które zostaną przekazane żyjącym uczestnikom Powstania Warszawskiego. To nasz sposób na uczczenie rocznicy związanej z patronem szkoły – Szarymi Szeregami.
Konferencja: „Kobieta, Matka, Sybiraczka”
20 września 2017 roku w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja „Kobieta, Matka, Sybiraczka”.
Konferencję zorganizowali Koło Związku Sybiraków w Gorzowie Wlkp., Zespół Szkół Mechanicznych oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Gorzowie Wlkp.
Honorowy patronat objęła Lubuska Kurator Oświaty Pani Ewa Rawa. Zaproszeni goście to: Pani Krystyna Sibińska- poseł na Sejm RP, Pan Paweł Klimczak – przedstawiciel Wojewody Lubuskiego, Pan Sebastian Pieńkowski – Przewodniczący Rady Miasta Gorzowa Wlkp., Pani Jolanta Walas – zastępca dyrektora Wydziału Edukacji, Pan Jerzy Kaliszan- dyrektor WOM.
Uczestnikami byli również przedstawiciele uczelni wyższych: Pan prof. Paweł Leszczyński – prorektor Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wlkp. oraz Pani Arleta Terpiłowska – Dworczak – dziekan Wyższej Szkoły Biznesu w Gorzowie Wlkp. W konferencji wzięli również udział przedstawiciele Związku Sybiraków z Gorzowa Wlkp. oraz kół terenowych, a także przedstawiciele gorzowskich szkół.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III a: Marta Perz i Dominika Raczyńska. Dziewczyny przedstawiły postać Pani Anny Makowskiej Cieleń, znanej gorzowskiej regionalistki, która sześć lat życia spędziła na Syberii.
DIAGNOZA – PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE
DIAGNOZA z MATEMATYKI
DIAGNOZA z JĘZYKA POLSKIEGO
Światowy Dzień Nosorożca
Hej!
Jestem Nosorożec…Gorzowski.
Skąd to wymowne nazwisko?
Z miejsca mojego pochodzenia, a raczej…znalezienia.
Zostałem odkryty w 2016 roku w Gorzowie Wielkopolskim, bardziej na obrzeżach niż w centrum. W miejscu, gdzie zostałem znaleziony, przebiega teraz jedna z ważniejszych dróg w Polsce – droga ekspresowa S3…
Oto fragment książeczki „Nosorożec Gorzowski”, o którą wzbogaciła się nasza szkolna biblioteka dzięki uprzejmości Wydziału Promocji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp.
Jeśli chcecie poznać dzieje tytułowego Nosorożca, zapraszamy do szkolnej biblioteki.
Zmiana dzwonków
Od 18 września ulega zmianie harmonogram dzwonków. Tym samym będą obowiązywały 2 przerwy obiadowe:
12.20 - 12.35
13.20 - 13.35
Zmiana spowodowana jest zwiększającą się ilością osób korzystających z obiadów.
Deutsches Sprachdiplom
Dyplomy i zaświadczenia DSD I są do odbioru w gabinecie 203 u p. Marty Terechowicz.
W poniedziałki od 8.50 do 15.00, w środy od 8.50 do 15.50, w czwartki od 8.00 do 13.20
Wybory do Smorządu Uczniowskiego
Wkrótce rusza kampania do Samorządu Uczniowskiego!
Do środy tj. do 20 września osoby chętne zgłaszają się do p. Marty Terechowicz oraz p. Katarzyny Kołach.
Inauguracja roku szkolnego 2017/2018
Obiady w szkole
Informujemy, że w roku szkolnym 2017/18 firma cateringowa dostarczająca obiady to Catering Jawa, Arkadiusz Szadny.
Obecnie cena jednego obiadu wynosi 5,00 zł, a numer konta, na które należy dokonywać wpłaty to:
16 2530 0008 2047 1019 7669 0001.
Prosimy, by odpłatność za posiłki za dany miesiąc uiszczana była bezpośrednio na podany rachunek bankowy, najpóźniej do ostatniego dnia miesiąca poprzedzającego miesiąc, za który jest wnoszona.
Tytuł wpłaty: wpłata za obiady za miesiąc i rok; imię i nazwisko ucznia, nazwa szkoły, klasa. Dowód wpłaty powinien być odnotowany przez kierownika administracyjnego (wejście od strony ulicy Okólnej).
Obiady wprowadzamy od 11 września 2017 roku.
Zebranie z rodzicami 07.09.2017 r.
Uwaga Rodzice!!!
Dnia 7 września 2017 r. odbędą się zebrania dla rodziców:
- godz. 17.00 – klasy IV i VII w sali gimnastycznej /potem z wychowawcą/
- godz. 17.30 – klasy III w sali gimnastycznej /potem z wychowawcą/
- pozostałe klasy od razu z wychowawcą, od godz. 17.00 /po wcześniejszym uzgodnieniu z wychowawcą.
ZOBACZ HARMONOGRAM ZEBRAŃ
Wyprawka szkolna 2017
Wyprawka szkolna 2017
Urząd Miasta Gorzowa Wlkp. Wydział Edukacji w związku z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych (Dz. U. z 2017 r. poz. 1457), informuje, że na stronie www.edu.gorzow.pl zostały umieszczone do pobrania następujące materiały:
- Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 26 lipca 2017 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych,
- Zarządzenie Nr 167/I/2017 Prezydenta Miasta Gorzowa Wlkp. z dnia 24 sierpnia 2017 r. w sprawie ustalenia terminu składania wniosków o przyznanie dofinansowania kosztów zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych,
- wzór wniosku o przyznanie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych dla ucznia /strona 2 z Zarządzenia Nr 167/I/2017/
Podręczniki i programy nauczania
Zestaw podręczników i programów nauczania.
Uwaga rodzice uczniów klasy IV szkoły podstawowej
Podręczniki do religii i do języka niemieckiego w IV klasie nie są podręcznikami dotacyjnymi - należy kupić je we własnym zakresie.
Uwaga Rodzice!
Przypominamy, że jak co roku istnieje możliwość ubiegania się
o przyznanie stypendium szkolnego.
Termin przyjmowania wniosków
1 - 15 września 2017 r.
Zobacz szczegółowe informacje dotyczące stypendium szkolnego >>>>>
Archiwum Aktualności