Aktualności
Co słychać w szkole?
XII Koncert Pieśni Patriotycznych
W sto piątą rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, dnia 14 listopada 2023 roku odbył się XII Koncert Pieśni Patriotycznych organizowany przez 2 LO w Gorzowie Wielkopolskim. Patronem koncertu był ksiądz Witold Andrzejewski. Nasza szkoła jak co roku brała udział w tak uroczystym wydarzeniu, którą reprezentowały następujące uczennice : Jagoda Brytan, Zofia Sosnowska, Katarzyna Kropinska, Maja Jasińska oraz Zuzanna Kawecka.
Katarzyna Wichowska,
/opiekun zespołu wokalnego/
Co słychać w szkole?
11 Listopada – Narodowe Święto Niepodległości
„Jeszcze jeden listopad do okna zapukał
Żółtych liści szelestem... I znów nas odszukał.
Nas, zapatrzonych w przeszłość. W dni klęski i chwały,
Które nam po przodkach w spuściźnie zostały...”
11 Listopada to święto, które łączy w sobie przeszłość - pamięć o tych, którzy przywrócili Polsce niepodległość – i teraźniejszość - radość, że żyjemy w wolnej Ojczyźnie.
Tegoroczne, 105. obchody Narodowego Święta Niepodległości zostały uświetnione w naszej szkole uroczystym montażem słowno- muzycznym, przygotowanym przez uczniów klasy 3a, którzy swym występem wprowadzili wszystkich w niezwykły i pełen wzruszeń nastrój.
Wszyscy zgromadzeni odświętnie ubrani, z narodowymi kokardami, emblematami i kotylionami wspólnie pięknie zaśpiewali hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.
Oprócz wierszy o Ojczyźnie, w repertuarze gospodarzy uroczystości znalazły się też piękne piosenki: m.in. „Rozkwitały pąki białych róż”, „Dziś idę walczyć, Mamo”, czy „Jest takie miejsce – Polska”.
Na koniec, młodzi artyści zaprosili całą brać uczniowską do wspólnego zaśpiewania pieśni pt. „Pierwsza Brygada”, odzwierciedlającej emocje legionistów, walczących o wyzwolenie ojczyzny z rąk zaborców.
To był bardzo uroczysty dzień.Alicja Witkowska
20
STWARZAJ DOTYKIEM – warsztaty w świetlicy
Zajęcia skupiały się na ćwiczeniach sensorycznych. Dzieci poznawały przedmioty znajdujące się w trzech pojemnikach zmysłem dotyku. Po zbadaniu przelewały ich wyobrażenie na papier. Ćwiczenia kończyły się dokładnym omówieniem i obserwacją, że jeden kształt może nasuwać wiele skojarzeń. Oprócz pracy ze zmysłem, warsztaty zawierały takie ćwiczenia jak: zaraza, poskręcane kręgi czy wspólne gotowanie obiadu. Mali aktorzypantomimicznie odgrywali scenkę kuchennych kulis. Dzieci bardzo aktywnie uczestniczyły w zajęciach.
gorzowski aktor - Maciej Kotlarz
9
XII Turniej Piłki Ręcznej Chłopców "Miś"
KOŃCOWE WYNIKI XII TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ CHŁOPCÓW „MIŚ” im. RYSZARDA STRASZYŃSKIEGO O PUCHAR DYREKTORA SP-2 Z ODDZIAŁAMI SPORTOWYMI W GORZOWIE WIELKOPOLSKIM–11.05. 2023 r.
1. miejsce UMKS DĄBIE SZCZECIN
2. miejsce UKS MIŚ I GPRZÓW WLKP.
3. miejsce SKF SPARTA OBORNIKI WIELKOPOLSKIE
4. miejsce TS ZEW ŚWIEBODZIN
5. miejsce UKS OBRA TRZCIEL
6. miejsce APR STAL GORZÓW WLKP.
NAGRODY INDYWIDUALNE:
1.KRÓL STRZELCÓW – Nikodem Hasiniec, UMKS DĄBIE SZCZECIN ( 33 bramki)
2.NALEPSZY ZAWODNIK TURNIEJU – Wojciech Juś, SKF SPARTA OBORNIKI WIELKOPOLSKIE
3.NALEPSZY BRAMKARZ TURNIEJU – Wiktor Wiśniewski, UKS MIŚ GORZÓW
4.NAJMŁODSZY ZAWODNIK TURNIEJU – SZYMON SINKOWSKI, KS STAL GORZÓW
Najlepszy zawodnik zawodnik UKS MIŚ wybrany przez trenera: Filip Cygler
Dyrekcja SP 2 i Zarząd UKS Miś Gorzów Wielkopolski składają ogromne podziękowania wszystkim zaangażowanym Rodzicom za pomoc przy organizacji naszego turnieju.
Janusz Szopa
26
Przeprosiny
Przepraszam Panią Dorotę Paul, nauczyciela fizyki w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Sportowymi za to, że 4 października 2023 roku obraziłem Panią i znieważyłem poprzez przesłanie za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus wiadomości zawierającej obraźliwe treści.
Wyrażam tym samym głęboki żal i skruchę. Jest mi wstyd za uczynek, którego się dopuściłem.
Adam Przybyłek,
uczeń klasy VIII a
Co słychać w szkole?
Góra Grosza
Katarzyna Wojniusz
Uczniowie w Strefie Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności „SOWA”
2 listopada uczniowie klasy 3a udali się do nowo otwartej Strefy Odkrywania, Wyobraźni i Aktywności mieszczącej się w Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim. Strefę SOWA wypełniły śmiechy i okrzyki zachwytu – uczniowie dali się ponieść emocjom podczas eksperymentowania przy stacjach badawczych. Duże wrażenie na uczestnikach otwarcia zrobił „Obrotowy stolik”, na którym różne obiekty należy wprawić w ruch w taki sposób, by jak najdłużej toczyły się po obracającym się blacie. Jednak ulubionym eksponatem były tego dnia „Wiszące piłki”– tu wyzwanie utrzymania piłek w powietrzu okazało się wyśmienitą zabawą skłaniającą do badania siły powietrza. Była też możliwość stworzenia własnego filmu animowanego. Atrakcji było co niemiara, zobaczcie sami!
Alicja Witkowska
17
Ósmoklasisto!
Chcesz nauczyć się czytać ze zrozumieniem i uzyskać dobry wynik na egzaminie z polskiego? Dowiedz się, czego potrzebujesz - weź udział w bezpłatnym webinarze dla ósmoklasistów. w najbliższy czwartek, 2.11, o 19:00, na żywo. Formularz zapisu znajduje się na stronie: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
Podczas spotkania dowiesz się: co czeka Cię na egzaminie, jak nie tracić punktów przez nieuważne czytanie oraz jakie są sposoby radzenia sobie ze skomplikowanymi poleceniami. Poznasz metody rozwiązywania zadań, bo tak naprawdę egzamin z polskiego opiera się na powtarzalnym schemacie.
Prowadzącym będzie Marek Lepczak - nauczyciel i korepetytor. Jego charyzma, wiedza i doświadczenie pomagają słuchaczom opanować nawet najtrudniejsze zadania.
Webinary ZDAY obejrzało już ponad 21 tysięcy uczestników! Nie zwlekaj i zarezerwuj miejsce na czwartek: https://zday.pl/egzamin-osmoklasisty/
„Kolega koledze”
DZIĘKUJEMY za przyniesione w ramach akcji przybory szkolne. Zebraliśmy prawie
26 kilogramów różnorodnych akcesoriów. Zostały one spakowane i przesłane do Caritas Polska
w Warszawie. Stamtąd transportem lotniczym będą dostarczone do Libanu, Syrii i przekazane potrzebującym Dzieciom. Artykuły będą służyły Dzieciom zmagającym się ze skutkami trzęsienia ziemi i trwającej tam wojny domowej.Dziękujemy za okazane serce!
s. Anna Pajor
XII Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej Chłopców "Miś"
Co słychać w szkole?
Informacja
1 listopada 2023 roku
to dzień wolny od zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
Klasa 4 b i 4 c na wycieczce w Santoku
Santok to wieś położona w województwie lubuskim Ta miejscowość jest ciekawie położona i atrakcyjna turystycznie. Jest to znakomite miejsce do aktywnego wypoczynku.
Zwiedzanie grodu Santok rozpoczęliśmy od obejrzenia muzeum i krótkiego filmu. Zobaczyliśmy eksponaty pozyskane podczas badań wykopaliskowych.
Przeżyliśmy ciekawe doświadczenie podczas przeprawy promem. Podczas rejsu po rzece można było podziwiać ładny krajobraz i poczuć magie tego miejsca.
Kacper Nosarzewski, klasa 4 c
10
Zbiórka dla seniorów
Zbiórka dla rodzin potrzebujących
Dary dla rodzin potrzebujących można przynieść do świetlicy szkolnej.
Emilia Gnidzienko
Dzień piżamy
Uwaga!
Dnia 30.10.2023 r. (poniedziałek) w naszej szkole odbędzie się Dzień Piżamy. Jak nazwa wskazuje tego dnia ubieramy się w piżamy, szlafroki oraz ciepłe kapcie. Rada Samorządu Uczniowskiego zachęca Uczniów oraz Nauczycieli do wzięcia udziału w akcji oraz przypomina, aby ubiór był zgodny z regulaminem szkoły.
Opiekun Samorządu Uczniowskiego - Katarzyna Wojniusz
Dzień Tabliczki Mnożenia
20 października w szkole obchodziliśmy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Już o ósmej rano przedstawiciele klas konkurowali o tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia.
Konkurs rozgrywany był w kategoriach wiekowych.
Po sprawdzeniu prac i przeprowadzonej dogrywce Mistrzami zostali:
-
Basia Cichocka z klasy 3b,
-
Marysia Goleń z klasy 4c,
-
Maja Jasińska z klasy 5c,
-
Bogusz Kowalski z klasy 6c,
-
Julia Kaliściak z klasy 7a,
-
David Khyzhniak z klasy 8a.
W grupie mistrzowskiej honorowy tytuł Mistrza nad Mistrzami uzyskuje Bogusz Kowalski z klasy 6 c, który w czasie 13 minut (2 minuty przed czasem) uzupełnił poprawnie wszystkie 300 przykładów.
GRATULACJE DLA ZWYCIĘZCÓW!
Dyplomy i upominki zostaną wręczone na apelu podsumowującym pierwsze półrocze roku szkolnego 2023/2024.
Na lekcjach uczniowie rozgrywali matematyczne potyczki, w których główną rolę odgrywała tabliczka mnożenia. W zabawie wykorzystano Karty Grabowskiego – doskonałą pomoc w nauce i utrwalaniu mnożenia w zakresie 100.
Na przerwach można było spotkać egzaminatorów, sprawdzających znajomość tabliczki. Przepytano 110 osób – 87 uczniów z różnych klas i 23 pracowników szkoły. 93 osoby pomyślnie przeszły próbę i uzyskały tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia.
Pozostałym życzymy wytrwałości i przypominamy, że dobra znajomość tabliczki mnożenia pozwala szybciej wykonywać trudniejsze działania i sprawia, że chętniej rozwiązujemy bardziej skomplikowane problemy.
Ewelina Zychowicz i Beata Szabat
5-
Archiwum Aktualności