Musimy odnaleźć w sobie siłę, aby przywrócić naszą Ziemię !!!
22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Każdego roku do świętowania przyłącza się wiele placówek oświatowych, organizacji i stowarzyszeń ekologicznych.
Światowy Dzień Ziemi w 2021 roku przypada na czwartek 22 kwietnia. Tegorocznym motywem przewodnim jest hasło „Przywróć naszą Ziemię”. W porównaniu do poprzednich lat, wiele konferencji i towarzyszących Dniu Ziemi akcji, z powodu pandemii koronawirusa musi przenieść się do świata wirtualnego.
Dzień Ziemi jest w 2021 roku okazją do promowania postaw proekologicznych, które możemy wszyscy włączać do swojego codziennego życia.
Co możesz zrobić Ty?
DEKALOG EKOLOGICZNY:
1.Nie zanieczyszczamy środowiska.
2. Segregujemy śmieci.
3. Nie wyrzucamy śmieci do wody ani do lasu.
4. Nie myjemy samochodów w rzece.
5. Nie zanieczyszczamy wód
6. Po naładowaniu komórki wyjmujemy ładowarkę z prądu.
7. Gasimy światło po wyjściu z pokoju.
8. Używamy energooszczędnych żarówek.
9. Oszczędzamy wodę i energię.
10. Zakręcamy wodę przy myciu zębów
Aleksandra Duszka-Sondej