Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych.
Z tej okazji zapraszam do rozwiązania krzyżówki czytelniczej. Na rozwiązanie krzyżówki czekam w bibliotece szkolnej, do dnia 28 października.
Izabela Pławska
Z tej okazji zapraszam do rozwiązania krzyżówki czytelniczej. Na rozwiązanie krzyżówki czekam w bibliotece szkolnej, do dnia 28 października.
Izabela Pławska
Organizowany w ramach VII Festiwalu Muzyki Współczesnej im. Wojciecha Kilara przez Filharmonia Gorzowska dzień otwarty dostarczył uczniom klas 4a, 5a i 6a sporo niespodzianek. Zwiedzanie Filharmonii, połączyliśmy z grą muzyczną "Młody Współcześniak". Przestrzeń Filharmonii zmieniła się w muzyczną planszę, na której młodzież z naszej szkoły rozwiązywała zagadki podążając wyznaczoną trasą. Uczniowie wraz z opiekunami mieli okazję zgłębić wiedzę o patronie Festiwalu – Wojciechu Kilarze. Dodatkowo udało nam się zdobyć specjalne trofeum-Kota Kilara!
Oto jak nasza przygoda prezentuje się na kilku zdjęciach:
Monika Małecka
Gdzie powstaje na zawołanie mały deszczyk, duża burza ?
Tylko na zajęciach z aktorem gorzowskiego teatru im. Juliusza Osterwy Mikołajem Kwiatkowskim w ramach cyklicznych zajęć, świetlicy szkolnej.
Nauczyciele świetlicy
…czyli cykl spotkań propagujących czytelnictwo w klasie 1b
17.10.2019 r. w naszej klasie odbyło się kolejne październikowe spotkanie z rodzicem – panią Patrycja Dąbrowską, która przeczytała nam bajkę pt. „Nieznajomy” z książki „Bajkoterapia, czyli bajki – pomagajki dla małych i dużych”. Dzięki tej niezwykłej historii dzieci utożsamiły się z bohaterem i przeżyły z nim pouczającą przygodę mówiącą o tym, jak należy zachować się i postępować w sytuacji, gdy zaczepi nas ktoś nieznajomy z pozoru miły, lecz mogący mieć złe zamiary. Podczas spotkania dzieci wyciągnęły wiele ciekawych wniosków.
Małgorzata Kucińska
…czyli cykl spotkań propagujących czytelnictwo w klasie 1b
16.10.2019 r. w naszej klasie odbyło się spotkanie z rodzicem – panią Magdaleną Kłos- Przybylską, która dzięki opowiadaniu pt. „Domek na drzewie” uświadomiła nam jak ważną rolę odgrywa każda roślina w naszym otoczeniu. Dzieci chętnie dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami na temat sposobów dbania i szanowania przyrody wokół nas, a także rozmawiały o tym, dlaczego należy chronić drzewa i lasy przed działalnością człowieka.
Małgorzata Kucińska
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!
Informujemy, że od dnia 18 października 2019 roku na drugim piętrze od gabinetu 302 i 301 w stronę okien na końcu korytarza zostaje stworzona SPECJALNA STREFA DLA UCZNIÓW NIEUŻYWAJĄCYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.
Anna Aranowska, Monika Małecka
Pierwsze warsztaty z cyklu KARUZELA w tym roku szkolnym pt. ,,Całe ciało tworzy" poświęcone były elementom naszej naturalnej ekspresji na którą dzieci spojrzały jako na komplementarne zjawisko. Uczniowie zapisali swoje intencje, emocje, opowieści czerpane z pokładów nieskończonej wyobraźni, przez ruch, gest - na papier. Uruchomiły całych siebie, traktując linię jako przedłużenie swojego ciała i swoich myśli. Swobodnie eksplorowały możliwości, jakie daje im to w procesie twórczym. Poćwiczyły koncentrację i uwagę wobec nas samych oraz na bodźce z zewnątrz. Było dużo zabawy i śmiechu. Prawdziwa wolność artystyczna.
Agata Wota, Emilia Gnidzienko, Lidia Kaczanowska
„Rondelkolandia”, czyli …zdrowe drugie śniadanie w klasie 1b
Śniadanie jest podstawą zaspokojenia zapotrzebowania energetycznego na cały dzień. Powoduje, że organizm ma siłę do pracy i nauki.
Aby uświadomić uczniom tę ważną rolę, w piątek 11 października zawitaliśmy do krainy „Rondelkolandii”, w której poznawaliśmy wszystkimi zmysłami produkty niezbędne do wykonania zdrowego drugiego śniadania – z pieczywem, warzywami
i jajkami w roli głównej. Zadbaliśmy o bezpieczeństwo, higienę, estetykę posiłku oraz prawidłowe skomponowanie składników odżywczych.
Po takim wspólnym śniadaniu mięliśmy mnóstwo pozytywnej energii do działania!
Małgorzata Kucińska
Już wkrótce rozpoczną się eliminacje szkolne konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubuskie Kuratorium Oświaty.
Tytuł laureata konkursu daje wiele przywilejów. Przede wszystkim zwalnia z pisania egzaminu z danego przedmiotu. Daje również pierwszeństwo wstępu do szkoły średniej. Finalista otrzymuje dodatkowe punkty do wymarzonej szkoły. Udział w konkursie to nie tylko punkty, ale przede wszystkim wielka satysfakcja. Dlatego zachęcamy uczniów do zgłębiania swojej wiedzy oraz jej sprawdzenia poprzez uczestnictwo w konkursach.
Szczegółowe regulaminy konkursów z poszczególnych przedmiotów są dostępne na stronie www.ko-gorzow.edu.pl.
Zobacz:
Tak w skrócie można by określić tę niezwykle zdrową przekąskę, którą niedawno samodzielnie wykonali uczniowie z klasy 2a.
Podczas lekcji o tematyce poświęconej zdrowemu żywieniu, przypomnieli sobie o bogactwie witamin znajdujących się w owocach i warzywach oraz uczyli się zasad higieny i dbania o zdrowie. Sałatka smakowała wyśmienicie, pewnie dlatego, że dzieci same ją przyrządziły. Mniam!
Alicja Witkowska
10.10. 2019r. w Dniu Święta Drzewa w naszej szkole odbyło się spotkanie i pogadanka z uczniami klas 1-4 oraz przedstawicielem leśnictwa. Na koniec każda klasa posadziła swoje drzewko na terenie szkoły.
Dnia 9.10.2019 roku dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w warsztatach. Było to spotkanie z książkami obrazkowymi pełnymi wciągających historii, z tajemniczo brzmiącymi instrumentami oraz z artystami, którzy grali, śpiewali i wyczarowywali najbardziej niesamowite dźwięki pod słońcem.
Żeby się o tym przekonać, wcale nie trzeba być wielkim śpiewakiem. Wystarczy wyobraźnia, kreatywność i odrobina szaleństwa. Zabawa głosem i słowem oraz wspólne, spontaniczne muzykowanie, o tym mogły przekonać się dzieci, biorąc udział w warsztatach RAZ, DWA, TRZY – GŁOS MASZ TY organizowanych przez Filharmonię Gorzowską.
Agata Wota, Emilia Gnidzienko
Z okazji Światowego Dnia Pierwszej Pomocy, w klasie 2a gościliśmy ratowników medycznych: panią Annę Michniuk i pana Łukasza Fabicha z Harcerskiej Grupy Ratowniczej.
Podczas tego niecodziennego spotkania uczniowie dowiedzieli się na czym polega trudna praca ratowników, jak należy zachować się w nagłych wypadkach i jak pomagać poszkodowanym w oczekiwaniu na przybycie fachowej pomocy medycznej.
Niezwykli goście uświadomili uczniom, jak ważne są tzw. ”złote minuty”, gdyż ratują ludzkie życie. Przypomnieli też ważne telefony alarmowe, a przy okazji podzielili się świetnym sposobem na zapamiętanie numeru alarmowego - 112 i zdradzili ciekawostkę, że każdy z nas ma ten numer wypisany na twarzy!
1 buzia, 1 nos, 2 oczu – 112
Genialne!
Alicja Witkowska
W klasie III a z okazji Światowgo Dnia Pierwszej Pomocy gościliśmy tatę Jakuba - strażaka, który zapoznał wszystkich z zagadnieniami związanymi z bezpieczeństwem, z zasadami bandażowania.
Pokazał też, jak sprawdzić, czy osoba jest przytomna, czy oddycha, pod jaki numer telefonu zadzwonić, gdy trzeba wezwać pomoc medyczną oraz w jaki sposób prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy.
Anetta Szopa
Powered by aSc EduPage